Pastasalade met feta, gekleurde wortel & sinaasappel
Picknickfavoriet die je de dag van tevoren alvast kunt maken.
Advertentie
Ingrediënten
Let op! Je wijkt af van het aantal personen waarvoor dit recept ontwikkeld is. Bereiding, video, kook- en oventijden en keukenspullen kunnen hierdoor ook afwijken. Lees de tips
- 400 g winterpeen
- 2 sjalotten
- 2 tenen knoflook
- 1 el komijnzaad
- 5 el traditionele olijfolie
- 200 g fusilli (pasta)
- 2 perssinaasappels
- 1 el witte balsamicoazijn
- 200 g feta
- 15 g verse munt
Keukenspullen
- 4 weckpot
Advertentie
Bereiden
- Halveer de peen in de lengte en snijd in stukjes van ½ cm. Snipper de sjalotten. Snijd de knoflook fijn. Verhit een koekenpan zonder olie of boter en rooster het komijnzaad 2 min. op middelhoog vuur.
- Voeg 2 el olie toe aan de pan en bak de peen, sjalot en knoflook 10 min. op middelhoog vuur. Schep regelmatig om. Breng op smaak met peper en eventueel zout.
- Kook ondertussen de pasta volgens de aanwijzingen op de verpakking beetgaar. Giet af en spoel onder koud stromend water.
- Rasp ondertussen de oranje schil van de sinaasappels. Snijd met een scherp mes de witte schil van de sinaasappels en snijd de partjes tussen de vliesjes uit. Vang het sap op in een kommetje. Voeg het rasp, de balsamicoazijn en de rest van de olie toe aan het sap en breng op smaak met peper en eventueel zout.
- Verkruimel de feta. Haal de blaadjes munt van de takjes en snijd fijn. Meng de dressing en groenten door de pasta. Schep voorzichtig de sinaasappelpartjes, feta en munt erdoor. Breng op smaak met peper en eventueel zout en verdeel over 4 lunchbakjes of weckpotten. Bewaar op een koele plek of max. 4 uur buiten de koelkast.
bereidingstip:
Je kunt de salade 1 dag van tevoren maken. Bewaar afgedekt in de koelkast.
combinatietip:
Lekker met gremolata. Zie voor het recept elders op ah.nl/allerhande.
Knoflook snijden
Advertentie
Voedingswaarden (per eenpersoonsportie)
- energie 510 kcal
- eiwit 15 g
- koolhydraten 52 g
-
vet 25 g
waarvan verzadigd 10 g - natrium 600 mg
- vezels 7 g
Ook te zien in
Pastasalade met feta, gekleurde wortel & sinaasappel
terug naar receptLet op! Je wijkt af van het aantal personen waarvoor dit recept ontwikkeld is. Bereiding, video, kook- en oventijden en keukenspullen kunnen hierdoor ook afwijken. Lees de tips
Pastasalade met feta, gekleurde wortel & sinaasappel
- 400 g winterpeen
Halveer de peen in de lengte en snijd in stukjes van ½ cm.
- 2 sjalotten
- 2 tenen knoflook
- 1 el komijnzaad
- 2 el traditionele olijfolie
Doe de olie in de pan en bak de peen, sjalot en knoflook 10 min. op middelhoog vuur. Schep regelmatig om. Breng op smaak met peper en eventueel zout.
- 200 g fusilli
Kook ondertussen de pasta volgens de aanwijzingen op de verpakking beetgaar. Giet af en spoel onder koud stromend water.
- 2 perssinaasappels
Snijd met een scherp mes de witte schil van de sinaasappels en snijd de partjes tussen de vliesjes uit. Vang het sap op in een kommetje.
- 1 el witte balsamicoazijn
- 3 el traditionele olijfolie
Voeg het rasp, de balsamicoazijn en olie toe aan het sap en breng op smaak met peper en eventueel zout.
- 200 g feta
- 15 g verse munt
Verkruimel de feta. Haal de blaadjes munt van de takjes en snijd fijn.
Meng de dressing en groenten door de pasta.
Schep voorzichtig de sinaasappelpartjes, feta en munt erdoor.
Breng op smaak met peper en eventueel zout en verdeel over de 4 lunchbakjes of weckpotten.
Bewaar op een koele plek of max. 4 uur buiten de koelkast.
bereidingstip:
Je kunt de salade 1 dag van tevoren maken. Bewaar afgedekt in de koelkast.
combinatietip:
Lekker met gremolata. Zie voor het recept elders op ah.nl/allerhande.