Baked espresso martini cheesecake

Wij zijn gek op espresso martini's. En op cheesecake. Deze baked espresso martinicheesecake is dus ook echt een cadeautje, ook als je niets te vieren hebt.

320 kcal

20 min. bereiden, 1 uur 10 min. oventijd, 5 uur wachten

4/5

(35)

Ingrediënten

Aantal personen

Aantal personen: 12

  • 2 espressocups

  • 100 gram ongezouten roomboter

  • 150 gram café noir

  • 60 ml koffielikeur (Gall & Gall)

  • 400 gram zuivelspread

  • 125 gram crème fraîche

  • 130 gram kristalsuiker

  • 1 theelepel vanille-extract

  • 3 scharreleieren

  • 125 ml verse slagroom

  • 0.5 theelepel cacaopoeder

  • 1 eetlepel mokkaboontjes

Dit heb je nodig

  • staafmixer met hakmolen

  • bakpapier

  • springvorm (Ø 20 cm, ingevet)

  • spuitzak


Ontdek meer van dit soort gerechten

Ook te zien in

2024 nr. 07 - Zin in kerst!

Aan de slag

  1. Zet met elke capsule 1 espresso van 25 ml en laat afkoelen tot gebruik.

  2. Smelt ondertussen de boter in een kleine steelpan. Maal de koekjes (eventueel in delen) in het hakmolentje van de staafmixer fijn en meng de gesmolten boter en 10 ml koffielikeur erdoor. Bekleed de bodem van de springvorm met bakpapier en verdeel het koekmengsel over de bodem. Druk aan met de achterkant van een lepel en laat in de koelkast opstijven tot gebruik.

  3. Verwarm de oven voor op 150 °C. Klop met een handmixer de zuivelspread en crème fraîche in een grote kom los. Voeg 120 g suiker, de rest van de koffielikeur, de espresso en het vanille-extract toe en mix tot alles goed is gemengd.

  4. Klop de eieren los en voeg ze beetje bij beetje al mixend op lage snelheid toe aan het roomkaasmengsel tot alles is opgenomen. Mix niet te lang, door te veel lucht in je mengsel kan de cheesecake barsten tijdens het bakken.

  5. Schenk het cheesecakemengsel gelijkmatig over de koekbodem en bak ca. 1 uur en 10 min. onder in de oven op een rooster. Zet de oven uit en laat de cheesecake 2 uur afkoelen in de oven. Zet vervolgens minimaal 3 uur afgedekt in de koelkast.

  6. Klop de slagroom met de rest van de suiker met de handmixer met schone garden stijf. Schep in de spuitzak en spuit in een spiraalvorm over de bovenkant van de cheesecake. Bestrooi met de cacaopoeder en mokkaboontjes.

Wat vond je van dit recept?

Voedingswaarden

energie320 kcal

koolhydraten26 g

waarvan suikers21 g

natrium200 mg

eiwit6 g

vet21 g

waarvan verzadigd14 g


Gerelateerde recepten

Baked espresso martini cheesecake

Wij zijn gek op espresso martini's. En op cheesecake. Deze baked espresso martinicheesecake is dus ook echt een cadeautje, ook als je niets te vieren hebt.

nagerecht

12 personen

320 kcal

20 min. bereiden

5 uur wachten

1 uur 10 min. oventijd

Aan de slag

  • Zet met elke capsule 1 espresso van 25 ml en laat afkoelen tot gebruik.

  • Smelt ondertussen de boter in een kleine steelpan. Maal de koekjes (eventueel in delen) in het hakmolentje van de staafmixer fijn en meng de gesmolten boter en 10 ml koffielikeur erdoor. Bekleed de bodem van de springvorm met bakpapier en verdeel het koekmengsel over de bodem. Druk aan met de achterkant van een lepel en laat in de koelkast opstijven tot gebruik.

  • Verwarm de oven voor op 150 °C. Klop met een handmixer de zuivelspread en crème fraîche in een grote kom los. Voeg 120 g suiker, de rest van de koffielikeur, de espresso en het vanille-extract toe en mix tot alles goed is gemengd.

  • Klop de eieren los en voeg ze beetje bij beetje al mixend op lage snelheid toe aan het roomkaasmengsel tot alles is opgenomen. Mix niet te lang, door te veel lucht in je mengsel kan de cheesecake barsten tijdens het bakken.

  • Schenk het cheesecakemengsel gelijkmatig over de koekbodem en bak ca. 1 uur en 10 min. onder in de oven op een rooster. Zet de oven uit en laat de cheesecake 2 uur afkoelen in de oven. Zet vervolgens minimaal 3 uur afgedekt in de koelkast.

  • Klop de slagroom met de rest van de suiker met de handmixer met schone garden stijf. Schep in de spuitzak en spuit in een spiraalvorm over de bovenkant van de cheesecake. Bestrooi met de cacaopoeder en mokkaboontjes.

algemeen:Meer weten over kooktechnieken (https://www.ah.nl/allerhande/artikelen/kooktechnieken)?

Lekker van Albert Heijn: /allerhande

Ingrediënten

(Op basis van 12 personen)

2 espressocups

100 g ongezouten roomboter

150 g café noir

60 ml koffielikeur (Gall & Gall)

400 g zuivelspread

125 g crème fraîche

130 g kristalsuiker

1 tl vanille-extract

3 scharreleieren

125 ml verse slagroom

½ tl cacaopoeder

1 el mokkaboontjes

Dit heb je nodig

  • staafmixer met hakmolen

  • bakpapier

  • springvorm (Ø 20 cm, ingevet)

  • spuitzak