Speculaascake

Speculaaskruiden, geur van de herfst en 5 december. Ook lekker in elk ander seizoen.

270 kcal

1 uur 15 min. bereiden

3.4/5

(407)

Ingrediënten

Aantal personen

Aantal personen: 12

  • 200 gram ongezouten roomboter

  • 200 gram lichtbruine basterdsuiker

  • 1 mespunt zout

  • 4 middelgrote scharreleieren

  • 200 gram zelfrijzend bakmeel

  • 4 theelepel koek- en speculaaskruiden

Dit heb je nodig

  • handmixer

  • cakevorm (26 cm)


Aan de slag

  1. Verwarm de oven voor op 160 °C. Klop de boter samen met de suiker en een beetje zout 15 min. met een mixer tot er een mooie luchtige crème is ontstaan. Klop dan één voor één de eieren erdoor. Voeg pas een nieuw ei toe als het vorige helemaal is opgenomen.

  2. Zeef het bakmeel samen met de speculaaskruiden boven het botermengsel en meng voorzichtig door elkaar. Vet de cakevorm in. Giet het beslag in de cakevorm en bak de cake in ca. 50 min. gaar. Laat afkoelen op een rooster en snijd de cake in plakken.

  • Marmercake bakken

    Instructievideo - 08:10 min.

Wat vond je van dit recept?

Voedingswaarden

energie270 kcal

koolhydraten29 g

natrium125 mg

eiwit4 g

vet15 g

waarvan verzadigd9 g

vezels1 g


Gerelateerde recepten

Speculaascake

Speculaaskruiden, geur van de herfst en 5 december. Ook lekker in elk ander seizoen.

12 personen

270 kcal

1 uur 15 min. bereiden

Aan de slag

  • Verwarm de oven voor op 160 °C. Klop de boter samen met de suiker en een beetje zout 15 min. met een mixer tot er een mooie luchtige crème is ontstaan. Klop dan één voor één de eieren erdoor. Voeg pas een nieuw ei toe als het vorige helemaal is opgenomen.

  • Zeef het bakmeel samen met de speculaaskruiden boven het botermengsel en meng voorzichtig door elkaar. Vet de cakevorm in. Giet het beslag in de cakevorm en bak de cake in ca. 50 min. gaar. Laat afkoelen op een rooster en snijd de cake in plakken.

Lekker van Albert Heijn: /allerhande

Ingrediënten

(Op basis van 12 personen)

200 g ongezouten roomboter

200 g lichtbruine basterdsuiker

1 mespunt zout

4 middelgrote scharreleieren

200 g zelfrijzend bakmeel

4 tl koek- en speculaaskruiden

Dit heb je nodig

  • handmixer

  • cakevorm (26 cm)