Groene shakshuka

De traditionale shakshuka kennen we natuurlijk met tomaat, maar waarom vervangen we deze niet een keer door spinazie?

200 kcal

20 min. bereiden

4.2/5

(67)

Ingrediënten

Aantal personen

Aantal personen: 4

  • 350 gram groene asperges

  • 1 eetlepel traditionele olijfolie

  • 400 gram courgettespaghetti

  • 100 gram verse spinazie

  • 4 middelgrote scharreleieren

  • 200 gram AH cottage cheese

  • 10 gram verse munt

  • 5 gram verse bieslook

Dit heb je nodig

  • staafmixer met hoge beker


Ontdek meer van dit soort gerechten

Ook te zien in

februari 2018 - februari 2018

Allerhande Box Week 44 2018 - Allerhande Box Week 44 2018

Aan de slag

  1. Verwijder de houtachtige onderkant van de groene asperges en snijd in stukken van 2 cm. Verhit de olie in een grote hapjespan. Voeg de asperges, courgettespaghetti en spinazie toe en schep kort door elkaar. De spinazie hoeft nog niet te slinken. Maak een kuiltje per persoon in de groente en breek boven elk kuiltje een ei. Bestrooi met peper en eventueel zout.

  2. Doe de deksel op de pan en laat de eieren in ca. 15 min. op laag vuur stollen, het eigeel mag een beetje zacht blijven. Doe ondertussen de cottage cheese en de verse kruiden in een hoge beker. Pureer met de staafmixer totdat alles lichtgroen is, maar je mag nog stukjes kruiden zien. Breng op smaak met peper en eventueel zout. Verdeel de helft van de groene cottage cheese over de shakshuka en serveer de rest erbij.

  • combinatietipLekker met brood en extra verse kruiden.
  • Groene shakshuka

    Instructievideo - 00:30 min.

Wat vond je van dit recept?

Voedingswaarden

energie200 kcal

koolhydraten9 g

natrium240 mg

eiwit17 g

vet10 g

waarvan verzadigd4 g

vezels2 g


Gerelateerde recepten

Groene shakshuka

De traditionale shakshuka kennen we natuurlijk met tomaat, maar waarom vervangen we deze niet een keer door spinazie?

hoofdgerecht

4 personen

200 kcal

20 min. bereiden

Aan de slag

  • Verwijder de houtachtige onderkant van de groene asperges en snijd in stukken van 2 cm. Verhit de olie in een grote hapjespan. Voeg de asperges, courgettespaghetti en spinazie toe en schep kort door elkaar. De spinazie hoeft nog niet te slinken. Maak een kuiltje per persoon in de groente en breek boven elk kuiltje een ei. Bestrooi met peper en eventueel zout.

  • Doe de deksel op de pan en laat de eieren in ca. 15 min. op laag vuur stollen, het eigeel mag een beetje zacht blijven. Doe ondertussen de cottage cheese en de verse kruiden in een hoge beker. Pureer met de staafmixer totdat alles lichtgroen is, maar je mag nog stukjes kruiden zien. Breng op smaak met peper en eventueel zout. Verdeel de helft van de groene cottage cheese over de shakshuka en serveer de rest erbij.

combinatietip:Lekker met brood en extra verse kruiden.

Lekker van Albert Heijn: /allerhande

Ingrediënten

(Op basis van 4 personen)

350 g groene asperges

1 el traditionele olijfolie

400 g courgettespaghetti

100 g verse spinazie

4 middelgrote scharreleieren

200 g AH cottage cheese

10 g verse munt

5 g verse bieslook

Dit heb je nodig

  • staafmixer met hoge beker