Ovengroente met linzen, avocado en tahinisaus

Dat tahini niet alleen thuishoort in hummus bewijst dit gerecht; ook over ovengroente is-ie een welkome toevoeging.

555 kcal

10 min. bereiden, 30 min. oventijd

3.5/5

(50)

Ingrediënten

Aantal personen

Aantal personen: 4

  • 1 citroen

  • 100 ml tahini

  • 2 eetlepel zonnebloemolie

  • 600 gram ovengroente zoete aardappel, rode paprika en broccoli

  • 800 gram linzen in blik

  • 2 eetrijpe avocado's

Dit heb je nodig

  • bakpapier


Ontdek meer van dit soort gerechten

Ook te zien in

2020 week 49-50 - 2020 week 49-50

Aan de slag

  1. Verwarm de oven voor op 180 °C. Boen de citroen schoon en rasp de gele schil. Halveer de vrucht en pers uit.

  2. Meng de helft van de tahinisaus met de olie, 1 el citroensap (per 4 personen) en het citroenrasp, peper en eventueel zout en schep om met de ovengroente. Verdeel over een met bakpapier beklede bakplaat en rooster ca. 30 min. in het midden van de oven.

  3. Doe ondertussen de linzen in een vergiet en spoel af onder koud stromend water. Laat goed uitlekken. Snijd de avocado’s in de lengte doormidden. Verwijder de pit en schep het vruchtvlees met een lepel uit de schil. Snijd in blokjes.

  4. Neem de ovengroente na 25 min. uit de oven en schep om met de linzen. Rooster nog 5 min. in de oven. Verdeel de avocado erover en besprenkel met de rest van de tahinisaus en de rest van het citroensap.

  • bereidingstipIs je saus te dik? Voeg eventueel wat meer olie of citroensap toe
  • serveertipLekker met fijngesneden munt.
  • Ovengroente met linzen, avocado en tahinisaus

    Instructievideo - 00:26 min.

Wat vond je van dit recept?

Voedingswaarden

energie555 kcal

koolhydraten40 g

waarvan suikers9 g

natrium200 mg

eiwit14 g

vet35 g

waarvan verzadigd4 g

vezels13 g


Gerelateerde recepten

Ovengroente met linzen, avocado en tahinisaus

Dat tahini niet alleen thuishoort in hummus bewijst dit gerecht; ook over ovengroente is-ie een welkome toevoeging.

hoofdgerecht

4 personen

555 kcal

10 min. bereiden

30 min. oventijd

Aan de slag

  • Verwarm de oven voor op 180 °C. Boen de citroen schoon en rasp de gele schil. Halveer de vrucht en pers uit.

  • Meng de helft van de tahinisaus met de olie, 1 el citroensap (per 4 personen) en het citroenrasp, peper en eventueel zout en schep om met de ovengroente. Verdeel over een met bakpapier beklede bakplaat en rooster ca. 30 min. in het midden van de oven.

  • Doe ondertussen de linzen in een vergiet en spoel af onder koud stromend water. Laat goed uitlekken. Snijd de avocado’s in de lengte doormidden. Verwijder de pit en schep het vruchtvlees met een lepel uit de schil. Snijd in blokjes.

  • Neem de ovengroente na 25 min. uit de oven en schep om met de linzen. Rooster nog 5 min. in de oven. Verdeel de avocado erover en besprenkel met de rest van de tahinisaus en de rest van het citroensap.

bereidingstip:Is je saus te dik? Voeg eventueel wat meer olie of citroensap toe

serveertip:Lekker met fijngesneden munt.

Lekker van Albert Heijn: /allerhande

Ingrediënten

(Op basis van 4 personen)

1 citroen

100 ml tahini

2 el zonnebloemolie

600 g ovengroente zoete aardappel, rode paprika en broccoli

800 g linzen in blik

2 eetrijpe avocado's

Dit heb je nodig

  • bakpapier