Matcha-tiramisu in een glaasje

Dit is het jaar van groen: matcha en pistache komen in deze twist op tiramisu samen. Misschien is het wel je nieuwe lievelings!

445 kcal

15 min. bereiden

3.9/5

(16)

Ingrediënten

Aantal porties

Aantal porties: 4

  • 1 theelepel ceremonial matcha 100% pure

  • 120 ml heet water

  • 150 ml verse slagroom

  • 40 gram poedersuiker

  • 0.5 theelepel vanille-extract

  • 250 gram mascarpone

  • 4 AH Excellent Kerstmaker pistokeddos

  • 10 gram gepelde pistachenoten

Dit heb je nodig

  • spuitzak


Aan de slag

  1. Zeef de matchapoeder boven een kom en schenk er het hete water bij. Roer goed door met een garde en laat afkoelen.

  2. Klop de slagroom met de poedersuiker en het vanille-extract met een mixer bijna stijf. Klop de mascarpone in een andere kom los en spatel door de slagroom. Doe het mengsel in de spuitzak.

  3. Snijd de pistokeddo’s schuin doormidden en verdeel de helft in stukjes over de bodem van de glaasjes. Schenk de matcha erover en spuit het mascarponemengsel erover. Hak de pistachenoten fijn en verdeel erover. Steek de rest van de gehalveerde pistokeddo’s in de glazen.

Wat vond je van dit recept?

Voedingswaarden

energie445 kcal

koolhydraten22 g

waarvan suikers18 g

natrium40 mg

eiwit5 g

vet37 g

waarvan verzadigd25 g

vezels1 g


Gerelateerde recepten

Matcha-tiramisu in een glaasje

Dit is het jaar van groen: matcha en pistache komen in deze twist op tiramisu samen. Misschien is het wel je nieuwe lievelings!

nagerecht

4 porties

445 kcal

15 min. bereiden

Aan de slag

  • Zeef de matchapoeder boven een kom en schenk er het hete water bij. Roer goed door met een garde en laat afkoelen.

  • Klop de slagroom met de poedersuiker en het vanille-extract met een mixer bijna stijf. Klop de mascarpone in een andere kom los en spatel door de slagroom. Doe het mengsel in de spuitzak.

  • Snijd de pistokeddo’s schuin doormidden en verdeel de helft in stukjes over de bodem van de glaasjes. Schenk de matcha erover en spuit het mascarponemengsel erover. Hak de pistachenoten fijn en verdeel erover. Steek de rest van de gehalveerde pistokeddo’s in de glazen.

variatietip:Met wat kleine twists maak je een feestelijk gerecht dat iedereen aan tafel kan eten: voor kinderen (https://www.ah.nl/allerhande/recept/R-R1200626), vegan (https://www.ah.nl/allerhande/recept/R-R1200624) of klassiek (https://www.ah.nl/allerhande/recept/R-R1200625).

algemeen:Meer weten over kooktechnieken (https://www.ah.nl/allerhande/artikelen/kooktechnieken)?

Lekker van Albert Heijn: /allerhande

Ingrediënten

(Op basis van 4 porties)

1 tl ceremonial matcha 100% pure

120 ml heet water

150 ml verse slagroom

40 g poedersuiker

½ tl vanille-extract

250 g mascarpone

4 AH Excellent Kerstmaker pistokeddos

10 g gepelde pistachenoten

Dit heb je nodig

  • spuitzak