Sushi-taco's met zalm

Sushi + taco = feest op je bord. Op deze taco’s vind je alles wat je aan sushi lekker vindt: verse zalm, zeewier, Japanse mayonaise, een beetje wasabi en sushigember. Zo wordt deze sushi-taco ineens een verrassend goede doordeweekse maaltijd.

825 kcal

20 min. bereiden

3.8/5

(12)

Ingrediënten

Aantal personen

Aantal personen: 4

  • 50 gram sushigember

  • 1 teen knoflook

  • 5 eetlepel sojasaus

  • 2 eetlepel sesamolie

  • 1 eetlepel sesamzaad

  • 4 theelepel wasabipaste

  • 1 eetlepel rijstazijn

  • 2 avocado's

  • 450 gram sushizalm

  • 400 gram koelverse fijngesneden spitskoolmix

  • 8 gele maistortilla's small

  • 4 eetlepel Japanse mayonaise

  • 125 gram zeewiersalade

Ontdek meer van dit soort gerechten

Ook te zien in

Allerhande special - Wereldsmaken 2025

Aan de slag

  1. Snijd ⅔ van de sushigember fijn. Rasp de knoflook. Meng de sojasaus, sesamolie, sesamzaad, de helft van de wasabipasta, rijstazijn en 2 el sap van de sushigember (per 4 personen), fijngesneden sushigember en knoflook tot een dressing.

  2. Maak de avocado’s schoon en snijd in blokjes van 1 cm. Snijd de zalm in blokjes van 1 cm. Meng de avocado en zalm met de helft van de gemberdressing. Laat 10 min. marineren.

  3. Meng de spitskoolmix met de rest van de dressing en zet apart tot gebruik.

  4. Verhit een koekenpan zonder olie of boter. Bak de tortilla’s op middelhoog vuur in 4 min. krokant. Keer halverwege.

  5. Meng de Japanse mayonaise met de rest van de wasabipasta. Beleg de taco’s met de koolmix. Schep de zeewiersalade en daarna het avocado-zalmmengel erop. Besprenkel met de wasabimayonaise en de rest van de sushigember.

Wat vond je van dit recept?

Voedingswaarden

energie825 kcal

koolhydraten33 g

waarvan suikers10 g

natrium2320 mg

eiwit31 g

vet61 g

waarvan verzadigd7 g

vezels10 g


Gerelateerde recepten

Sushi-taco's met zalm

Sushi + taco = feest op je bord. Op deze taco’s vind je alles wat je aan sushi lekker vindt: verse zalm, zeewier, Japanse mayonaise, een beetje wasabi en sushigember. Zo wordt deze sushi-taco ineens een verrassend goede doordeweekse maaltijd.

hoofdgerecht

4 personen

825 kcal

20 min. bereiden

Aan de slag

  • Snijd ⅔ van de sushigember fijn. Rasp de knoflook. Meng de sojasaus, sesamolie, sesamzaad, de helft van de wasabipasta, rijstazijn en 2 el sap van de sushigember (per 4 personen), fijngesneden sushigember en knoflook tot een dressing.

  • Maak de avocado’s schoon en snijd in blokjes van 1 cm. Snijd de zalm in blokjes van 1 cm. Meng de avocado en zalm met de helft van de gemberdressing. Laat 10 min. marineren.

  • Meng de spitskoolmix met de rest van de dressing en zet apart tot gebruik.

  • Verhit een koekenpan zonder olie of boter. Bak de tortilla’s op middelhoog vuur in 4 min. krokant. Keer halverwege.

  • Meng de Japanse mayonaise met de rest van de wasabipasta. Beleg de taco’s met de koolmix. Schep de zeewiersalade en daarna het avocado-zalmmengel erop. Besprenkel met de wasabimayonaise en de rest van de sushigember.

algemeen:Meer weten over kooktechnieken (https://www.ah.nl/allerhande/artikelen/kooktechnieken)?

Lekker van Albert Heijn: /allerhande

Ingrediënten

(Op basis van 4 personen)

50 g sushigember

1 teen knoflook

5 el sojasaus

2 el sesamolie

1 el sesamzaad

4 tl wasabipaste

1 el rijstazijn

2 avocado's

450 g sushizalm

400 g koelverse fijngesneden spitskoolmix

8 gele maistortilla's small

4 el Japanse mayonaise

125 g zeewiersalade

Dit heb je nodig