Courgettesoep met spekjes

Groene soep met een twist, we like!

205 kcal

20 min. bereiden

4.3/5

(387)

Ingrediënten

Aantal personen

Aantal personen: 4

  • 1 middelgrote ui

  • 2 tenen knoflook

  • 3 courgettes

  • 1 eetlepel traditionele olijfolie

  • 0.5 eetlepel gedroogde Italiaanse kruiden

  • 2 kippenbouillontabletten

  • 1.2 liter water

  • 125 gram gerookte spekreepjes

Dit heb je nodig

  • staafmixer

  • keukenpapier


Ontdek meer van dit soort gerechten

Ook te zien in

september 2019 - september 2019

Aan de slag

  1. Snipper de uien. Snijd de knoflook fijn. Snijd de courgettes in halve plakken. Verhit de olie in een soeppan en fruit de ui 3 min. op laag vuur. Voeg de laatste minuut de knoflook en kruiden toe. Voeg de courgette toe en bak 5 min. mee. Verkruimel de bouillontabletten erover en voeg het water toe. Breng aan de kook en laat 10 min. zachtjes koken. Pureer met een staafmixer tot een gladde soep.

  2. Verhit ondertussen een koekenpan zonder olie of boter op middelhoog vuur en bak hierin de spekjes in 10 min. knapperig. Laat uitlekken op keukenpapier. Bewaar het bakvet. Verdeel de soep over kommen. Verdeel de spekjes over de soep en garneer met het bakvet van de spekjes.

  • combinatietipLekker met breekbrood kaas-ui.

Wat vond je van dit recept?

Voedingswaarden

energie205 kcal

koolhydraten15 g

waarvan suikers14 g

natrium1480 mg

eiwit10 g

vet11 g

waarvan verzadigd4 g

vezels2 g


Gerelateerde recepten

Courgettesoep met spekjes

Groene soep met een twist, we like!

hoofdgerecht

4 personen

205 kcal

20 min. bereiden

Aan de slag

  • Snipper de uien. Snijd de knoflook fijn. Snijd de courgettes in halve plakken. Verhit de olie in een soeppan en fruit de ui 3 min. op laag vuur. Voeg de laatste minuut de knoflook en kruiden toe. Voeg de courgette toe en bak 5 min. mee. Verkruimel de bouillontabletten erover en voeg het water toe. Breng aan de kook en laat 10 min. zachtjes koken. Pureer met een staafmixer tot een gladde soep.

  • Verhit ondertussen een koekenpan zonder olie of boter op middelhoog vuur en bak hierin de spekjes in 10 min. knapperig. Laat uitlekken op keukenpapier. Bewaar het bakvet. Verdeel de soep over kommen. Verdeel de spekjes over de soep en garneer met het bakvet van de spekjes.

combinatietip:Lekker met breekbrood kaas-ui.

Lekker van Albert Heijn: /allerhande

Ingrediënten

(Op basis van 4 personen)

1 middelgrote ui

2 tenen knoflook

3 courgettes

1 el traditionele olijfolie

½ el gedroogde Italiaanse kruiden

2 kippenbouillontabletten

1¼ l water

125 g gerookte spekreepjes

Dit heb je nodig

  • staafmixer

  • keukenpapier